Historie bloggerských nepokojů

V prosinci 2006 ležely blogy Respektu v troskách...

Bezprecedentní zásah do svobody slova ze strany samozvaného admina Javůrka vyvolal vlnu zděšení a odporu. Připomeňme si nyní nejdůležitější události, které vedly k ústavní změně definice "svobody slova" na nynější Svoboda slova znamená, že já budu na titulní stránce a ve výběru, vy bolševický ušmudlaný dementní východoevropský šmejdi.

Jak šly události za sebou?

28.12., 7:17 – Martin Vadas vyzývá k vyjádření podpory Rossovi Hedvickovi. Kolegové bloggeři, kterým není lhostejné toto pošlapání svobody slova, by měli podle pana Vadase solidárně přestat psát.

28.12., 8:00
 – Angažovaní bloggeři z Respektu, kterým není lhostejná svoboda slova, uposlechli výzvy Martina Vadase a přestali psát. Bohužel si toho nikdo nevšiml. Martin Vadas to označil za tristní ukázku úrovně občanského povědomí v naší společnosti.

28.12., 8:05 – Jan Šinágl svolává na desátou dopoledne demonstraci před redakci Respektu pod heslem "Rosťa a Vladimír musí zvítězit nad Javůrko-Bakalovskou cenzurou".

28.12., 8:06 – Martin Vadas začíná točit sociálně kritický dokument Uhl Uhl Uhlí?

28.12., 10:10 – Před redakcí Respektu se sešla masivní demonstrace. Jan Šinágl přijel s alegorickým vozem, na němž zlý Uhlobaron dusí Svobodu slova putnou lignitu.

28.12., 10:15 – Demonstranti si před redakcí Respektu vyslechli angažované projevy a hromadně si zazpívali některé masově angažované písně. Sborem zněly songy jako "Krásný je vzduch, krásnější je moře", "Až se k nám právo vrátí", "Jsi moje máma" či "Teskně Hučín Niagara"

28.12., 10:30 – Na závěr demonstrace se demonstrující bloggeři rozhodli vytvořit lidský řetěz od redakce Respektu až na Pražský hrad. Tento záměr však nevyšel, protože i když se do řetězu zapojili všichni, připomínali spíš tři vzájemně se podpírající opilce. Demonstrace byla v 10:45 rozpuštěna, protože svolavatel musel vrátit auto a putnu.

28.12., 11:15 – Proti bezprecedentnímu pošlapání občanských práv opět rozhodně vystoupili studenti z FF UK, kteří se radikálně distancovali od admina Javůrka a odsoudili jeho počínání. Rovněž jej přijali do studentského výboru FF a vzápětí ho potupně vyloučili. Fakultní výbor Greenpeace se na obědě v menze rozhodl rovněž vytvořit lidský řetěz, a to od budovy fakulty na Palachově náměstí až na Pražský hrad.

28.12., 13:00 – Jan Šinágl rozesílá výzvu s názvem "11.526 slov (a to se krotím)".

28.12., 13:26 – Švýcarsko předává protestní nótu. Nechce být nijak spojováno s Janem Šináglem. "Was ist das Schinagel?!" ptá se švýcarský velvyslanec.

28.12., 13:45 – Studenti, kterým není lhostejný osud této země, stav lidských práv, osud svobody tisku a práva zvířat se shromažďují před budovou FF UK a tvoří lidský řetěz. Dle očitých svědků už dosahuje téměř k Rudolfinu.

28.12., 13:50 – Jan Šinágl i s putnou Martinem dorazil na Palachovo náměstí a vyjádřil podporu demonstrujícím studentům.

28.12., 13:57 – NEPOKOJE MAJÍ PRVNÍ OBĚTI! "Naši tři přátelé přinesli svobodě slova tu nejvyšší oběť. Myslíme si, že to nebyla zbytečná smrt," uvedl mluvčí české pobočky Greenpeace. Tři protestující studenti ze středu řetězu podlehli na místě zraněním, způsobeným tramvají číslo 17. Řetěz však byl bleskurychle obnoven nově příchozími studenty.

28.12., 14:30 – Dle neoficiálních zpráv byl poblíž Novotného lávky zahlédnut Jan Ruml se spacákem. Pendolinem přijíždí Jarek Nohavica s kytarou a písní "Už zase bijou Rosťu cenzurními kyji"

28.12., 15:00 – Jan Šinágl rozesílá silně kritický text "Několik mailů".

28.12., 15:01 – Úřad Vysokého komisaře OSN, OECD, Svaz subsaharských států, OBSE, CNN a dalších 489 obeslaných institucí definitivně rozšiřuje spamový filtr o slova Šinágl a Hedvicek. Protestuje zejména Nigérie: "Na podobné maily jsme experti my. Tyto maily jsou naším duševním vlastnictvím a v tento okamžik leží v Londýnské bance. Potřebujeme pouze 1500 dolarů na zaplacení jejich převodu do nigerijské banky," uvedl Mbuma Ngorenge, jeden ze synů jednoho z nigerijských králů.

28.12., 16:00 – Z Palachova náměstí jsou hlášeny další a další ztráty na životech demonstrantů uprostřed lidského řetězu. Fakultní výbor Greenpeace povolává posily ze záložních jednotek Falus Gong od čínského velvyslanectví.

28.12., 16:30 – Angažovaní občané ČR, znepokojení stavem demokracie, s napětím očekávají u televize zprávu o zadržení Jana Šinágla a jeho převozu do PL Bohnice.


28.12., 16:35 – Na ČT24 začíná mimořádná debata, zda jsou české psychiatrické léčebny na něco podobného připraveny. Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová v telefonickém rozhovoru upozorňuje, že Šinágla nezná, ale do klecového lůžka by ho i tak nedávala. Debata je pravidelně prostříhávána živými vstupy z Bohnic, kde se však neděje nic zajímavého, a proto předáváme slovo zpět do studia. Marcelo...?

28.12., 16:44 – Ross Hedvicek zveřejňuje článek "Proč jsou Češi postbolševičtí komunističtí cenzorní sráči". Odkaz na tento článek zároveň rozesílá několika tisícům lidí.

28.12., 16:50 – V Průhonicích vnikl rozvášněný dav angažovaných bloggerů, dle svědků čítající téměř dva lidi, do stromové školky. Protestující bloggeři zničili tři smrčky, dva mladé doubky, urazili čtyři borovičky a polámali všechny malé javůrky. Martin Vadas se od vandalů rozhodně distancuje: "Nechceme násilí, chceme jen aby Ross Hedvicek nebyl zdejším kágébácko-estébáckým establishmentem cenzurován!"

28.12., 17:00 – Fakultní výbor Greenpeace je zdrcen opakovanými tragédiemi uprostřed lidského řetězu a povolává posily od Temelína. Výbor obviňuje Dopravní podnik hl. m. Prahy z drastických činů proti lidskosti.

28.12., 17:10 - ČT nepřinesla žádnou zprávu o zadržení Jana Šinágla. Pro angažované občany ČR je to jasný důkaz cenzurních neostalinských praktik v ČT a rozhodli se ostře vystoupit proti tomuto dalšímu bezprecedentnímu pošlapání svobody slova a zaslat své maily do České televize.

28.12., 17:20 – Česká televize vyhlašuje stav mailserverové nouze a kvůli zvýšenému náporu posiluje přenosilové linky.

28.12., 17:47 – V mimořádné relaci vystoupil Martin Krafl a popřel jakoukoli cenzuru v ČT: "Zprávu o zadržení Jana Šinágla a jeho převozu do psychiatrické léčebny jsme nemohli odvysílat, protože Jan Šinágl ve skutečnosti opět zadržen nebyl. Ujišťujeme občany, že pokud k takové události dojde, tak zprávu o tom odvysíláme bezprostředně poté a budeme ji od samé radosti vysílat celý den!"

28.12., 18:00 – Martin Vadas označil vystoupení mluvčího Krafla za demagogický útok na principy Listopadu. Doslova řekl: "Tři velcí synové českého národa – Hus, Hučín a Hedvíček – jsou zfanatizovanými zbolševizovanými Čechy neustále odmítáni. Mým cílem je, aby si každý občan konečně uvědomil, že tato velká H jsou tím nejlepším, co tato země má!"

28.12., 18:11 – Ross Hedvicek rozesílá informaci o tom, že útok proti němu, který vede česká vláda a estébácké kruhy prostřednictvím nastrčeného svazáka Javůrka, je nejen útokem na českou emigraci, ale i na USA, kde žije, a že proto požádá svého přítele v Kongresu, aby prosadil preventivní kobercové bombardování Prahy. Fakultní výbor Greenpeace v této souvislosti očekává další ztráty v lidském řetězu a povolává posily z brněnských VŠ. Ross zároveň upozorňuje na to, že Vadas, bolševický svazák, zapomněl uvést v jedné řadě s ním a jeho kolegy ještě Miladu Horákovou.

28.12., 18:15 – Angažovaní občané ČR jsou šokováni zjištěním, že Ross Hedvicek je taky Čech.

28.12., 18:20 – Na mimořádné tiskové konferenci vystoupil Mirek Topolánek a prohlásil: "Já jako předseda vlády se osobně zasadím o to, aby byly tyto nepokoje prošetřeny, už jsem pověřil Ivana, aby na to mrknul..."

28.12., 18:22 – Na mimořádné tiskové konferenci vystoupil Jiří Paroubek a prohlásil: "Já jako budoucí předseda vlády, o čemž snad žádný občan této země nepochybuje, jsem rovněž pověřil své spolupracovníky, aby prošetřili, kdo stojí za touto provokací ODS a dalších reakčních živlů."


28.12., 18:24 – Národní strana ve svém prohlášení mnohoznačně sdělila, že je znepokojena vlivem Cikánů na veřejný prostor. Petra Edelmannová odmítá, že by šlo o rasismus, jde prý jen o otevřenou kritiku.

28.12., 18:35 – Server Osud přetiskuje článek Rosse Hedvicka "Respekt cenzuruje svobodné názory na příkaz KGB".

28.12., 18:40 – Do pořadu o tradičních betlémech se dovolal Janíček Michal z Brna s šokujícím odhalením: "Já bych chtěl jenom říct, že pan Mejstřík by si měl uvědomit, že 17. listopad byl řízený Státní bezpečností, že to bylo loutkové divadlo, že to bylo už všechno domluvený a že toto vím přesně, protože pan /nesrozumitelné/ tam dělal 16. listopadu už v Bratislavě, studenti pochodovali po chodnících. A ještě bych chtěl říct, že /nesrozumitelné/ nelze zakázat, prostě on přece, on má možnost a strašně málo hlasů a senátorský místo má, nemá žádný mandát pořádný, silný mandát jako mají páni poslanci a takhle. A má teda pana Čunka vedle sebe, no, ale toho nemusí ho teda /nesrozumitelné/ holocausty a ve Vsetíně pan Čunek, že, ale chtěl bych říct, že pan Mejstřík prostě je to teda jako, bije komunisty, a to všechno, ale není, nemá na to."


28.12., 19:15 – Jan Šinágl se dobývá do budovy České televize a žádá o vystoupení v Událostech. Spolu s ním postává před budovou Jan Ruml se spacákem. Oba jsou odkázáni do Diakonického centra v Bolzanově ulici.

28.12., 19:40 – Jan Šinágl cestou do Bolzanovky přichází k Českému rozhlasu a chce vystoupit s hluboce lidským příběhem na stanici Praha. Použije záminku, že je ze Žebráku a navíc z ulice Nejedlých. Původní informace je zkreslena a iDNES.cz přináší zprávu, že Šinágl zahájil hladovku.

28.12., 19:44 – Stanice Vltava nabídla Šináglovi, že může promluvit v době, kdy se obvykle čeká na časové znamení.

28.12., 19:59 – Jan Šinágl nabídnutý čtvrthodinový prostor beze zbytku využil. Bohužel se však kvůli rozvleklému líčení křivd na Vladimíru Hučínovi nedostává k Hedvíčkovi.

28.12., 20:00 – Česká pobočka Greenpeace byla rozpuštěna, protože již nemá minimální potřebný počet členů. Posledního táhla tramvaj číslo 17 až do Modřan, ale on se nakonec přeci jen pustil, a tak bylo životní prostředí zachráněno.

28.12., 20:01 – Hedvíček je uražen, že nebyl při Šináglově vystoupení zmíněn. Zveřejňuje článek "Proč jsou čeští emigranti jinde než v USA postbolševičtí komunističtí cenzorní sráči". Odkaz na tento článek zároveň rozesílá několika tisícům lidí.

28.12., 20:02 – Šinágl kontruje článkem, že Hedvíček je nevyzrálý, neví, co je demokracie a v podstatě je stejný jako zlořádi z Respektu.

28.12., 20:03 – Bloggerské nepokoje ke zklamání Martina Vadase končí. Bohužel nevyzrálí bloggeři naprosto ignorovali Vadasovu výzvu a zcela nekolegiálně blogovali, převážně o AdSense.

 

PS: V souladu s ... ech, tamtím paragrafem, určitě víte jakým, mi tady na SME zakázali diskusi u článku, navíc podvádějí s karmou, i když jsem jim psal, že mám elektrický brojler a ještě na můj úkor zvyšují čtenost protežovanému Staníčkovi, který do mne neustále kope proudem.

Dne 28.12.2006

Twittni

Přidej do: asdf.sk StumbleUpon Toolbar Stumble It!

Komentáře

[1] ( ) 14.01.2007, 10:37:53 [X] [D]
A tady už se teda komentovat může?

[2] (hatifnat ) 14.01.2007, 13:39:19 [X] [D]
cetla jsem uz na sme a bavila se strasne moc. kdyz se tady teda muze: nadherne! (ostatne nejen tenhle clanek)

ps: tahle verze komentarove sluzby bohuzel nedisponuje vtipnosti