Tak se podívej, Vincku!

Vincent fon Bánhóf by chtěl vidět můj... ehm... přehrávač. Máš to mít, Vincenci!

Jsem člověk, co mění zvyky jen tehdy, může-li je vyměnit za lepší. Například stále kopíruju soubory zleva doprava (i zprava doleva) tak, že mačkám F5, a to zhruba někdy od roku 1991. Na monitoru si neskládám puzzle z okýnek, ale největší plochu vyhradím tomu programu, se kterým zrovna dělám. Zkrátka jsem zkostnatělý, tradicionalista, nepružný či jak to nazvete...

První přehrávač hudby, se kterým jsem se setkal, byl, když pominu DosAMP a přehrávače MODů (víte vůbec ještě někdo co to je? Co je MOD, co je S3M, XM, IT?), WinAMP. Bylo to někdy v roce 1999. Ne že by to bylo něco tak úžasného, ale – dělal to co po něm vyžaduju a dělá to solidně.

A dělá to dodneška.

Neměl jsem potřebu měnit jej za jiný. Sice takové pokusy byly, třeba před časem jistý uživatel Bloguje horoval pro nějaký... FooBar se to tuším jmenovalo... Jo, Vincente, tos byl ty... Tak tehdy jsem ho zkusil. Hm. Zase jsem ho vyhodil. Nezaujal. Po pravdě ani úžasná featura, že zobrazí znaky v názvech čínských lidovek mne neoslovila, snad proto, že takových MP3 moc nemám. Ani třeba přehrávání zaZIPovaných MP3 mne neoslovuje. Snad i proto, že považuju zipování MP3 za nesmysl už z principu... Ani zobrazování obalů moc neocením...

Můj přehrávač (WinAmp, jak jsem už povědíl) dělá to, k čemu je určen: Přehrává. Hudbu si pouštím k práci jako kulisu, takže mám přehrávač jen jako malinkatou aplikaci na horním okraji obrazovky, kde vidím název, mohu si přeskočit v playlistu a mohu zesílit či zeslabit. Mně to stačí. Nepotřebuáju nic z pokročilých funkcí, Vincentem zmiňovaných. Nestalo se mi třeba, že bych pocítil náhlou potřebu změnit font svého přehrávače nebo jeho barvu, o akutním nutkání vypálit přehrávačem hudební CD nemluvě.

Mám rád, když věci dělají to co dělat mají. Třeba když přehrávač přehrává. To WinAMP dělá. Nic víc po něm nechci. Věřte tomu, že kdybych po přehrávači chtěl, aby stahoval obaly a vypaloval CD, tak si takový najdu. Ale já to nechci.

A přesně jak říkají v takových případech nadšenci různých minoritních serepetiček: Kdo si zkusí program XYZ, kdo ozkusí ten zážitek, už nikdy by... Ano. Už nikdy podobné blbé pokusy neudělá.  Mnohokrát jsem dal na řeči těchto věrozvěstů pokroku, mnohokrát jsem si ozkoušel ty nové a úžasné features, bez nichž prý nemůžu být, a povím vám: Leda kulový!

Od softrware vyžaduju ne to, aby měl hodně všemožných funkcí, ale aby dělal to co po něm chci já.

Což je přesně ten důvod, proč z počítače vyletěl Foobar. Stejně jako z něj vyletěla (ještě rychleji) Jablečná Pomsta (ano, iTunes, ten úžasný kus softwaru, co sice vypadá úchvatně, ale protože ho udělali lidé, co myslí jinak, tak ho nemůže používat normální člověk). A to je ostatně i důvod, proč jsem s radostí vrátil na zkoušku půjčený iMac.

Takže dokud budu po přehrávači chtít, aby přehrával, a dokud bude WinAMP přehrávat to co chci slyšet, tak nemám důvod měnit. A myslím, že těch deset let spolu oslavíme...

Dne 28.01.2008

Twittni

Přidej do: asdf.sk StumbleUpon Toolbar Stumble It!

Komentáře

[1] (Wu - WWW) 28.01.2008, 07:38:46 [X] [D]
Rozumím tomu dobře, že ani skvělé vlastnosti hudebních přehrávačů, jako "library", Tě nenalákají? :-D

[2] (Petr - Mail - WWW) 28.01.2008, 09:29:07 [X] [D]
Rozumím ti a jsem na tom úplně stejně. WinAMP mi také vyhovuje již X let a nemám naprosto žádnou potřebu ho měnit. iTunes jsem byl nucen nainstalovat pro synchronizaci s iPhonem a je to tragédie.
Bohužel iPhone je přesně ten druh telefonu, který mne konečně přesvědčil, takže si na iTunes musím prostě zvyknout, ale jen při synchronizaci, víc ni krok.

[3] (Miloš - Mail ) 28.01.2008, 09:34:52 [X] [D]
Přepokládám, že máš stejně jako já winamp v klasickém skinu a Total Commander s modrými panely.
Jsem asi obdobný milovník zaběhaných – fungujících věcí; proto se děsím nástupu každých nových Windows, se kterými budu muset pracovat.
Snad jedinou výjimku mezi programy, které jsou na celou obrazovku, je Gimp, na který jsem si zvykl pod Linuxem) s virtuálními plochami).

[4] (Cir ) 28.01.2008, 09:47:08 [X] [D]
Zajímavé. Já jsem třeba na foobar2000 přešel právě protože mě štvali všechny ty "fíčury" u winampu. Právě ta jeho jednoduchost v základu "bezfíčurnost" se mi líbí. I když pravda je že nevím jak vypadá dnes. Používám postarší verzi.
Pravda slyšel jsem že se s ním dají dělat různé šílenosti. Jediná věc kterou jsem vylepšil za poslední dobu je rozšíření do Firefoxu FoxyTunes které do stavové lišty přidá ovládání přehrávače (myslím že podporuje winamp a další také).

[5] (pixy - Mail - WWW) 28.01.2008, 09:58:31 [X] [D]
On je imho hlavní rozdíl v přístupu. Pokud je někdo zvyklý procházet sbírku MP3 na disku a odtam si pouštět soubory nebo chce nechat přehrávat obsah adresářů, je to něco jiného, než pracovat s načtenou knihovnou a intenzivně používat ID3 tagy. Na to druhý jsou třeba zrovna ty iTunes ideální - ale ne každýmu to vyhovuje. Naopak přehrávání souborů a složek z disku iTunes prostě nedělají a jsou na to zcela nevhodný.

Já bych zase neměnil a upřednostňuju to, v čem jsou iTunes dobrý: rychlá manipulace s obrovskou knihovnou, třídění, vybírání, procházení po žánrech atd. Já mám mp3 knihovnu fakt velkou (a poctivě otagovanou) a ještě jsem nenašel soft, který mi s ní umožňoval zacházet efektivněji. Ale kdybych potřeboval pouštět mp3 z disku bez načítání do knihovny, asi bych iTunes ani neměl nainstalovaný. Ale jinak jsme na tom v zásadě stejně - já taky nepotřebuju žádný serepetičky, chci jen, aby přehrávač dělal, to, co od něj potřebuju. Tedy přehrával, a v mém případě i spravoval sbírku a vyhledával v ní. Jen máme odlišné preference, proto nám vyhovují odlišná řešení. To je prima a má to tak být.

Poznámka na okraj: Arthure, vážně si myslíš, že jsi reprezentativním vzorkem "normálního člověka"? :)))

[6] (Johnny [openID] - Mail - WWW) 28.01.2008, 10:14:41 [X] [D]
Sím, já to mám úplně stejně.
Já jsem dokonce zašel tak daleko, že jsem žádný jiný přehrávač než Winamp nikdy ani nezkoušel, páč jsem to nepotřeboval, přesně podle logiky páně Arthura: Hraje to, jak já chci -> netřeba měnit. Stejně tak Total Commander a BSPlayer na videa.

Pixy: Je vůbec možné, aby byl programátor normální člověk? :-))

[7] (Yxen [openID] - Mail ) 28.01.2008, 10:17:09 [X] [D]
Jak bych si nepamatoval na MODy (a jejich sourozence)! Ještě se mi někde válí D/A převodník na paralerní port. A co teprv přidat LPT2 a mít STEREO!

[8] (Yxen [openID] - Mail ) 28.01.2008, 10:19:38 [X] [D]
Winamp - ANO
BSPlayer - ANO
Total Commander - Ne, zvykl jsem si na Altap(Servant) Salamander

[9] (rony [openID] - Mail - WWW) 28.01.2008, 10:55:04 [X] [D]
Arthure: na moj vkus iTunes ani nevyzera dobre (vo Windows) :-) a organizacia skladieb? :-) Stale mi pride mat ich v zlozkach na disku omnoho prehladnejsie ako pokusy iTunes ich triedit podla ID3 :-) vies kedy s nim stravim najviac casu? Ked importnem nove skladby, a staci ak ma v nazve albumu jedno pismeno inak a uz to iTunes chape ako iny album.

No a potom rolovat v "exceloidnej" tabulke skladieb, no fakt dobre to je :-)

[10] ( #13 - WWW) 28.01.2008, 11:19:16 [X] [D]
Ještě se tu nikdo nezastal mého oblíbeného WMP, takže to musím udělat já, aby to tu bylo všechno pod jednou střechou.

Vyhovuje mi na něm, jak skvěle pracuje s knihovnou a písničky pouštím zpravidla odtamtud. V menšině případů z disku. (To když jsem si písničku řádně neotagoval a knihovna ji neumí najít.)

Minulý týden jsem si stáhl svůj první plugin (též nemám příliš v lásce různé fíčury a další serepetičky). Plugin na zobrazování textu skladeb. Ten plugin používám rád. Nevýhoda je, že knihovna v těch textech neumí vyhledávat (snad nějaká příští verze), protože někdy si nemůžu vzpomenout ani na interpreta, ani na název písničky, zato ale znám přesně nějaký úsek textu. Pak musí hledat Google :).

Tak ;)

[11] (Feri Macfričkins - Mail - WWW) 28.01.2008, 11:25:00 [X] [D]
Podobne ako pixy, mám veľkú kolekciu a to by winamp neutiahol. Itunes sa zatiaľ neľúbi, wmp11 blebleble, používam quintessential i keď nadávam na jeho pomalosť, ale jednoducho mi nič vo windowse nevyhovuje.
Našťastie som väčšinou v ubuntu, takže amarok nonstop - má to to čo potrebujem, texty skladieb, info-wikipédia, dobre urobené kolekcie, škoda, že je tam slabšie prepojenie s musicbrainz.

[12] (myf ) 28.01.2008, 11:48:32 [X] [D]
[5] Na prohledávání muziky přes ID3 tagy má Winamp (krom knihovny, kterou nepoužívám) také hezkou a asi málo známou 'fíčuru', zvoucí se JumpToFile (i když je mi jasné, že mezi přehrávači to nebude nic unikátního). Při stisku klávesy "J" v dotyčném programu vybafne okno s hledacím řádkem a obsahem playlistu; psaním v onom řádku se výpis skladeb z playlistu omezuje toliko na ty skladby, které "kdesi" (název souboru či id3tag) text obsahují. To jest pokud v playlistu zrovna dlí celá diskotéka, prohledává se tak všechna hudba. V součinnosti s globálními klávesovými zkratkami (konfigurovatelnost tohoto programu také pokládám za "příkladnou" :] ) mi to umožňuje celý den ovládat Winamp aniž by se jeho základní okno na chvilku zviditelnilo.

[7] Ad MODy (respektive XM a IT): v tomto ohledu bohužel Winamp poněkud saje, raději sáhnout po XMPlay.

[13] (lummox ) 28.01.2008, 12:12:52 [X] [D]
Hm, trošku mě zarazila kritika Foobaru pro nadbytek "fíčur". Koncepce Foobaru byla od začátku taková, že bude jenom přehrávat a žádné zbytečné funkce mít nebude. Jeho grafické rozhraní vypadalo jako trochu vylepšené textové okno a předpokládalo se, že se to bude ovládat přes klávesové zkratky a zobrazené to vůbec nebude. Nakonec přehrávač má přehrávat, ne nějak hezky vypadat.

Je pravda, že postupem času nějaké fíčury a pluginy zřejmě přibyly, jako se to ostatně stane vždycky. Já je nikdy moc nezkoumal a přehrávač nechal vždycky v defaultním nastavení. Je zminimalizovaný do traye a přehrává.

Na druhou stranu, kdyby teď přes noc celý Foobar zmizel z povrchu zemského, tak klidně přejdu zpátky na Winamp a bude mi to jedno. Přehrávat hudbu nakonec umějí ty přehrávače všechny a ostatní funkce jsou mi vcelku ukradené.

[14] ( ) 28.01.2008, 12:42:19 [X] [D]
[5] jenže, Pixy, ty svoje (ne)znalosti zakládáš na něčem, co jedna bába v roce 1995 povídala.

WinAmp má totiž naprosto skvělou Media Library, a třídí ji samozřejmě podle ID3 tagů. Navíc přehraje téměř libovolný audioformát a nezabere 2GB paměti a 90% času procesoru jako otřesné iTunes.

Důkaz? Zde:
http://myego.cz...mp/winamp-5.5.png

Úpně stejně funguje i takový Windows Media PLayer 11, naprosto fantastický přehrávač. Řadit mohu podle alba, interpreta, ale pro konzervatice i podle adresáře ;)

[15] (Radek Hulán - Mail - WWW) 28.01.2008, 12:45:41 [X] [D]
A ještě WMP 11, opravdu skvělý přehrávač audia a videa:
http://myego.cz...g/wmp11/WMP11.png

Vtip je v tom, že opravdu dobrý přehrávač (WinAmo, WMP 11) člověku nic nevnucuje, dá se rozšiřovat, přehraje nativně MP3, WMA i třeba FLAC (či po doinstalaci pluginu), a umožní snadno najít hudbu podle libovolného kritéria. Nic z toho na zaostalé iTunes neplatí. Myslím, že i iTunes je jedna z věcí, proč má 98% lidí z Apple ... prdel.

http://www.google.com...nes%20sucks

[16] (VfB - WWW) 28.01.2008, 13:48:58 [X] [D]
--> Made in Japan
já přešel na foobar z toho důvodu, že "východňarskou" muziku poslouchám tak z 75%, je pravda, že hodně tracků má anglické názvy, ale přesto se najde nezanedbatelné procento názvů v japonštině (korejštině, malajštině, etc...)
ze stejného důvodu jsem začal používat covery, protože se mi ti kawasaki-ové, hitomi-ové, etc pletli a líp jsem si je zapamatoval podle obrázku

navíc u winampu jsou všechny informace zobrazené opravdu prťavým fontíkem

[14] a jde na WindowsXP ve WMP nějak nastavit jiný font aby zobrazoval všechny znaky a ne nějaké otazníky? a jde dokopat k tomu, aby jako cover použil obrázek uložený u hudebních souborů (cover.*) a nic nestahoval a ani nevytvářel nějaké úchylně pojmenované zmenšené kopie?
umí WMP používat cuesheety?

[17] (Pavel - Mail - WWW) 28.01.2008, 15:14:54 [X] [D]
Jelikoz to tu jeste nepadlo, tak pripomenu jeste multi-platformni VLC player, vhodny tez pro ty, co potrebuji pouze "prehravac" - prehrava hudbu, filmy, DVD. Minimalisticke GUI a rychlost jsou jeho vyhodou. A na prochazeni "library" mi odjakziva staci TC nebo jiny file manager ;-)

[18] (pixy - Mail - WWW) 28.01.2008, 18:12:57 [X] [D]
Jé flamewar! Paráda! Arthure, můžem chvilku, že jo? :-D

[14] WinAmp mi bylo použít naposledy před půl rokem, ne v nějaké prehistorii. Nakonec jsem ho rodičům radši smazal a jakž takž jim nakonfiguroval WMP na co nejméně bolestné používání. Ale WMP má z mého pohledu TAK šílené ovládání, že cokoli v něm hledám deset minut a několik položek se mi nepodařilo najít nikdy. Nachystal jsem to nicméně nějak tak, aby naši mohli použít "Přehrát vše" v okně WinXP a spustilo se jim to tak, aby nemuseli pokud možno vůbec na nic sahat. A varoval jsem je, že když na něco sáhnou, tak už se v tom zase nikdy nevyznají. Ale jinak jo, nejhorší WMP zdaleka není. (A pro pořádek: iTunes bych našim na Windows taky nedal).

[15] Kdo chce kam, pomozme mu tam: http://jdem.cz/aav26

[17] Vážně? Rád si nechám poradit, jak se pomocí "TC nebo jiného file manageru" nechá přehrát např. "ska od r. 1990, ale ne Polemic" nebo třeba "všechny rozhlasové hry, CD a čtení na pokračování od Karla Maye" atd... To není ironie, FAKT mě zajímá, jak se to dá udělat.

[19] (pixy - Mail - WWW) 28.01.2008, 18:25:10 [X] [D]
[14] btw - říkal jsem, že fakt nevím, jaké jsou iTunes na Windows, ale na MacOSX to (při přehrávání, aplikace v popředí) vypadá nějak takhle: http://pixy.cz...unes_resources.png

[20] (VfB ) 28.01.2008, 19:17:57 [X] [D]
[15] proč se ve WMP při zobrazení knihovny podle interpretu zobrazují covery a ne obrázky toho interpreta, není to trošku nelogické?

[21] (Radek Hulán - Mail - WWW) 28.01.2008, 19:33:39 [X] [D]
[20] v případě WMP 11 se zobrazují rotované covery alb, to je parádní funkce, na první pohled vidíš, kolib alb interpret má

[19] víš, člověk jako ty, který se nechá vědomě uvázat do monopolu Apple, ten není možné brát nikdy vážně. Lidé mohou udělat chybu (taky jsem si koupil Apple, jednou), ale opakovat ji, to opravdu není inteligentní.

Argumentuješ tím, že iTunes ti umožní pracovat s ID3 tagy. Pravda je jiná. iTunes umožní pracovat **JENOM** s ID3 tagy a nic jiného neumí. Takový WMP 11 umí pracovat, řadit a třídit dle (ID3) interpreta, alba, skladby, žánru, roku, hodnocení, přizvaného interpreta, autora, či třeba rodičovského hodnocení. WMP umí lépe pracovat s ID3 než iTunes. WinAmp umí také lépe pracovat s ID3, protože Media Library si můžeš (ale nemusíš) nedefinovat zobrazení podle svého, řadit a třídit podle libovolné položky.

Ale pokud chceš, umí oba přehrávače procházet hudbu i pomocí složek.

A pokud něco ripuješ, nevytváří první song v adresáři iTunes/ABC/EF12.MP4 a druhý v iTunes/HJIUP/KK1.MP4. Udělají to inteligentně, a dají to do Artist/Album/Track-Title.WMA (MP3). Takže pokud někomu chceš zkopírovat album či vybrané songy jednoho autora na CD či poslat emailem, prostě přesně víš, které soubory a kde jsou.

Pořádek na disku a pořádek v ID3 se nevylučuje, přestože v iTunes ano. To tě nutí jen k jednomu způsobu práce, a zcela znemožňuje jiný. Jak typické pro komunisticko-kubánský Apple. Víme vše nejlépe, rozhodnutí činíme za vás, vy se **musíte** přizpůsobit. A myslíme jinak (tedy blbě a monopolisticky).

Apple a iTunes je krásný příklad omezení svobod.

Když k tomu připočtu neuvěřitelnou paměťovou nenažranost a pomalost (i na quadcore procesoru a 8GB RAM je start iTunes srovnatelný se startem celého operačního systému, Vista x64), neexistuje horší přehrávač.

Je zajímavé, že miluješ omezení svobody volby a monopol. Já ne. 98% lidí ne. 98% lidí se Apple směje, a já se směju i jeho uživatelům. Jsou to IT "bulíci". Drtivá většina IT vzdělaných lidí má z Apple opravdu doslova "prdel", protože to co předvádí, je pohroma.

Nedávno jsem se účastnil takové diskuse na MůjMac.cz, ohledně RAID pole. Můj disk má Average Read zhruba 220MB/s ( http://myego.cz...ptec-HDTachRW.png ) a stál mě s kapacitou 1.5TB v RAID-5 celkem 14.000 Kč (značkový Adaptec SAS/SATA řadič a Hitachi disky). Když chci něco podobného pro Apple, musím zaplatit zhruba 35.000 Kč, bude to mírně méně výkonné, ale bude to mít nálepku Apple. Apple prodává jen 3ware RAID kartu s nálepkou za USD 1000, zatímco bez nálepky se prodává za USD 400.

Apple "bulíkovi" je to jedno, rozdíl mezi normálním člověkem a "bulíkem" je v tom, že ona nálepka činí Apple PC nějak zázračně lepší. Je zajímavé, na co jsou lidi dneska schopni naletět.

Používat Apple a jeho SW je dnes prostě velká ostuda.

[22] (Radek Hulán - Mail - WWW) 28.01.2008, 19:44:25 [X] [D]
Jinak k tomu WMP11, zde Microsoft skvěle zapracoval.

Úvodní obrazovka je naprosto jasná, člověk si zde zvolí, zda procházet knihovnu dle alb, interpreta, atd:
http://myego.cz...lavni-nabidka.png

Takto pak vypadá seznam tříděný dle interpretů:
http://myego.cz.../wmp11-seznam.png

A následně alba a skladby v jednom interpretovi:
http://myego.cz...p11-interpret.png

A super je mini-režim, při minimalizaci se WMP11 přepne do toolbaru, kde nezabírá skoro žádné místo:
http://myego.cz...11/wmp11-mini.jpg

Existuje hromada dobrých přehrávačů, ale WMP11 je špička. Skvěle vypadá, skvěle se používá, má hromady možností, je rychlý, přehraje nejen audio, ale i video. Když ripuje hudbu, dělá to do přehledných adresářů, a ne do kriptických souborů.

[23] (lummox ) 28.01.2008, 20:32:40 [X] [D]
[21] Víš, člověka jako ty, který veškeré své vědomosti a zkušenosti filtruje přes iracionální nenávist pociťovanou ke všemu hardwaru a softwaru, který nepoužívá on, také nelze brát příliš vážně.

Jo, a jsem si skoro jist, že 98% lidí se Applu nesměje. Na světě je sice hodně nerozumných lidí, kteří nedokážou pochopit, že někdo má prostě jiný vkus, ale myslím, že 98% jich nebude. Nebo bych tomu alespoň rád věřil.

Já mám PC a jsem spokojený. Pixy má Apple a je taky spokojený. Bezva, všichni jsme spokojení. Proč bych se mu proboha měl snažit dokazovat, že spokojený být nemá?? To by spíš vypadalo, že snažím něco dokázat sám sobě...

[24] (mike ) 28.01.2008, 21:31:46 [X] [D]
Teda, prehravace jsou mi naprosto ukradene, ale "komunisticko-kubánský Apple" mne opravdu pobavil :-D Budu to muset poslat chudaku spolupracovnikovi, co pro MACy portuje nas software. Ten z Apple prdel nema. Co obcas rika je ovsem nepublikovatelne. Na druhou stranu, to co ja obcas rikam o MS, taky :)

[25] (pankreas - Mail - WWW) 28.01.2008, 22:16:21 [X] [D]
(1) Co funguje, nemen.
(2) WinAmp funguje.
(3) Mam rad soucasnou ruskou scenu*
(4) Vüztg'Bztre FGäuu
(5) Menim popis polozek, ne WinAmp.
(6) Dobre mi tak; vim to; co zmuzu?

* Ano, ja vim.

[26] (vitsoft - Mail - WWW) 28.01.2008, 23:01:17 [X] [D]
Všechny ty GUI přehrávače člověka jenom otravují. Slušně vychovaný player přehraje bez hloupých otázek a zbytečného blikání soubor zadaný jako parametr příkazové řádky, a pak skončí. A jeden takový přehrávač jsem, přátelé, našel, MediaPlayer ver.5 MPLAY32.EXE s parametry /Play /Close.

K němu jsem si napsal dávkový soubor a vybrané album pak spouštím pomocí kontextového menu Exploreru, bez nějakého strefování kurzorem do piditlačítek Winampu. A pokud výjimečně nechci poslouchat celé album, ponechám výběr skladeb na funkci RANDOM a dávku spouštím Schedulerem v době, kdy obvykle vstávám, takže ani nemusím ráno zapínat monitor, elektřina je drahá a to se vyplatí!

[27] (pixy - Mail - WWW) 28.01.2008, 23:41:42 [X] [D]
No není to čurina, Arthure? :)))

To musíš dát častěji takové estrádní okénko. (Ale ne příliš často. Všeho dobrého pomálu.)

[28] (pixy - Mail - WWW) 28.01.2008, 23:52:24 [X] [D]
Nicméně zasmáli jsme se, poveselili - ale méně informovaní návštěvníci by neměli být mateni, takže čistě jako formalita na závěr:

1. struktura adresáře iTunes s nově naripovanými MP3: http://jdem.cz/aawa8
2. struktura mé externí knihovny MP3, s níž pracují iTunes: http://jdem.cz/aawb1

A tím bych to tak nějak, abych už další čtenáře, pokud pan majitel, jestli se už ovšem někde v daleké cizině nerekreuje, dovolí, nemátl, uzavřel.

[29] (danaketh - Mail - WWW) 29.01.2008, 11:22:40 [X] [D]
Amarok :) Stačí, vyhovuje...

[30] (VfB ) 29.01.2008, 18:53:33 [X] [D]
[14] tak se musím částečně vývojářům winampu omluvit, stáhnul jsem poslední verzi a zjistil jsem, že pokud si v preferencích nastavím font, který umí celé UTF, tak se mi názvy interpretů, alb a tracků v media library zobrazí správně, buhužel toto funguje jen v media library, v hlavním okně je font natvrdo z nastavení skinu, takže uživetel vidí pouze delší či kratší řady čtverečků a už můžu přetáhnout i rusky pojmenované adresáře na okno winampu a on jej přehraje, to starší verze neuměly

přesto stále zůstávají ty opravdu nepříjemné pidi fontíky

[31] (myf ) 30.01.2008, 12:38:46 [X] [D]
Když to tu už doplápolalo, mohl bych jeden 'menší offtopic'* ?
[22], [28]: (ono je to asi obecně známé, ale) ta poloprůhlednost a stínové gradienty, kterou oplývají vaše snímky, to už tak leze z vašich systémových print screenů? Hlavně u té Visty mě překvapuje, že se vyexportovala alfa průhlednost okna samotného. (To tedy 'sírám'.)

* tj 'offtopíček', slovo stejně tak odporné jako časté.

[32] (pixy - Mail - WWW) 30.01.2008, 20:13:06 [X] [D]
[31] Otázce zas tak moc nerozumim a za Visty mluvit nemůžu, za sebe můžu jen říct, že obrázky v [19] a [28] jsou jen normální, nijak neupravované systémové screenshoty.

[33] (openid.cz/j123b567 - Mail - WWW) 30.01.2008, 23:54:25 [X] [D]
[18] Opravdu to jde v TC! Schválně jsem si kvůli tomu zapnul počítač s windows. Stačí si nainstalovat addon wdx anytag. Pak přidat libovolné množství podmínek na záložce "doplňky" ve vyhledávání. (Bohužel to neumí větší/menší, takže "vše od roku 1990" vede k vypsání všech roků pomocí regex.) Výsledek se pak jen zobrazá jako "výsledek hledání" a ten se jednoduše vloží do nějakého přehrávače.
http://jdem.cz/aaxl6

[34] (danaketh - Mail - WWW) 31.01.2008, 11:37:59 [X] [D]
[30] Na WinAMPu mi od verze 3 vadila ta překombinovanost, spousta zbytečností a hlavně dlouhé spouštění. Snad jsem pak zůstal na 2.98 až do doby, než jsem úplně opustil Windows. Ale teď jsem koukal u kolegy a vadilo mi snad jen to o čem se zmiňujete, tedy problém s kódováním v hlavním okně a potom skin, který má kolega nastaven :)

Jak to vlastně dopadlo s podporou WMA atd.? Vzpomínám si, že s tím býval nějaký problém a Microsoft plakal kde mohl, jak ho škaredí vývojáři WinAMPu okrádájí.

[35] (Jirka ) 29.05.2008, 03:19:25 [X] [D]
Ahoj lidi,
hezké počtení v téhle diskusi. I na mým PC se najde winapm s černočerným původním skinem a pěkně tradičně modrý totalcommander :-). Ovšem opravdovým tradicionalistům bych doporučil 1by1 directory player - krásně jednoduchá věcička, která opravdu přehrává přímo adresáře. Hraje velice pěkně, je stále vyvíjen a krom vlastních knihoven ho můžete doplnit pluginy z winampu, ovšem jen z verzí 2.x :-)). A pokud na tom ještě někomu záleží, tak 1by1 je opravdu minimalista, co se týče spotřeby výkonu pc.

V totalcommanderu, pokud by snad někdo chtěl, se dají uložit předvolby pro vyhledávání, takže by takový člověk získal přednastavené výběry hudby ze své knihovny podle chuti a určitě by se našel i plugin, který by mu je přímo v TC přehrál a dovolil práci s tagy.. Že to já nedělám, asi netřeba říkat.

A nakonec, nemůžu se zbavit dojmu, že z mého pohledu filosofie iTunes a WMP11 je hodně podobná. Nesedí mi oba asi ze zcela stejných důvodů.

Podpora wma ve winampu je, dokonce je ke stažení jako možná jediná pozůstalá knihovna i pro winamp 2.x na oficiální stránce winampu. Jen se streamy ve wma je asi pořád trochu problém.