Pamatujete se

jak vám bylo, když jste poprvé zažili Českou Internetovou Diskusi?

Když vás poprvé naprosto neznámí lidé, kterým můžete být jistotně ukradeni, sepsuli jak malého hajzla, vylili vám na hlavu kýbl sraček a vy jste jen stáli a říkali si: Co to je za divnost? Proč to říkaj, vždyť to nedává smysl, je to nelogické, co mi to ti lidé vyčítají? Oni si naprosto sprostě vymýšlí a pak mi za to nadávají? Proč to dělají?

Projde si tím každý, kdo má tu drzost a vystrčí čumák.

Já si to zažil před... no, pět let to pomalu bude. Před pěti lety jsem dostal svůj první mail od Zhovadilce. Byl k Bloguje a zněl takto:

ty chcípáku zasranej,já ti ty tvý blogy zlikviduju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Mno. Člověka to napoprvé zaskočí. Ale časem se stane otrlým, takže s ním nehne ani to, když se o sobě na internetu dočte s kým, co a za kolik kdy dělal či nedělal a proč je to opovrženíhodné, z čehož vyplývá, že morálně ho převyšuje kde kdo, snad i leckterý politik; každopádně však autor komentáře.

Takže jsem na pátek vybral dva texty. Jedno je takové programátorské haiku, kde se dozvíte, proč je DGX jen obyčejný šášula, který by si měl nejprve něco přečíst o programování, než napíše nějakou blbost o Ruby.

Druhý text mi připadal z nějakého důvodu vhodný. Že taknějak pasuje k těm našim hezkým českým diskusím... Posuďte sami: Karel Čapek: Národní zvyky

Dne 4.04.2008

Twittni

Přidej do: asdf.sk StumbleUpon Toolbar Stumble It!

Komentáře

[1] (mike ) 04.04.2008, 05:16:15 [X] [D]
Nejhorsi na tech Zhovadilcich je, ze nikdy nedodrzi, co slibi. Nebo ti snad nejake blogy zlikvidoval? ;-) Capka jsem si vytiskl na cestu domu, po letmem preletnuti textu myslim, ze se v nem taky najdu :) Co nadelam, je dobre, kdyz si clovek sve spatne vlastnosti aspon obcas uvedomi ;-)

Diskuse v English jsou jine, aspon ty odborne, co znam. Vecnejsi a mene emocionalni. Kdyz tam teda neni moc Slovanu :) Nejlepsi jsou Rusove, staci jeden a dokaze prevratit vsechno vzhuru nohama. Zazil jsem na nekolika ruznych mistech. Naprosto resistentni k ironii a sarkasmu, kterymi se je Anglosasove snazi usmernovat.

[2] (otaznik - WWW) 04.04.2008, 05:41:28 [X] [D]
[1]: myslím, že při přímém kontaktu by podstatnou část těch věcí nikdy neřekli, nevím tedy jak Rusové, ale ti naši diskutéři téměř jistě, ona totiž klávesnice některým jedincům podstatně zvětšuje svaly a odvahu a bere si za to oplátkou jen trochu té inteligence (něco jako alkohol, jen po tom ráno tolik nebolí hlava).

[3] (mike ) 04.04.2008, 06:21:40 [X] [D]
[2] Zcela jiste :) Pak je tu jeste jedna vec. Psana komunikace se znacne lisi od te prime. Chybi okamzita zpetna vazba a neverbalni komunikace. Smajliky jsou slaba nahrazka. Mam ten dar, ze dokazu nektere lidi mailem neskutecne nasrat. Obvykle nejakym bugreportem. Pricemz kdyz jim to same reknu osobne, odbude se to s usmevem a bez nejmejsiho problemu. Kdyz jsem ty same maily ukazal lidem z druhe skupiny, co se nenasira, nechapali, v cem je problem. No tak jsme se holt prizpusobili.

Jednou napisu knihu "100 pasti pisemne komunikace a jak do nich spadnout" ;-)

[4] (@Teo - WWW) 04.04.2008, 10:56:14 [X] [D]
Pociťuju jako újmu, že v článku nebyla zmíněna Komentářová služba!!! ;-P

[5] (Medhi - WWW) 04.04.2008, 11:53:08 [X] [D]
Dovolil bych si také přihodit ze své sbírky:

Od: mikkrejci@seznam.cz
"ste pěkný kurvy, nic vám nefunguje zmrdi zasraný!!!!!!!!!!!!!Tak s tím do prdele něco dělejte.............a to kurva rychle!!!!!!!!!"

nebo

Od: PavelVjatrak@seznam.cz
"Drz hubu me to je jedno ze to zrusis de
boliku"

[6] (David Grudl - WWW) 04.04.2008, 13:32:15 [X] [D]
U těch komentářů na rootu jsem řval smíchy, na druhou stranu jsou lidé, kterých se to může velmi dotknout (mají třeba těžký den, nejsou zvyklí, ...). Vlastně jsem čekal, že tento článek bude narážet na jinou včerejší diskusi.

A teď si jdu vychutnat Čapka.

[5] vsadím se, že se to týkalo neplacené služby.

[7] (Feainne - Mail ) 04.04.2008, 13:37:10 [X] [D]
Můj nej úlovek, jsem získal za příspěvek v diskuzi o neonacismu na českém webu. Příspěvek byl proti ostatním vcelku radikální, přesto jsem se nestačil divit, co z toho někteří vyvodili.
Přeposílám v původním znění pouze s vymazáním bydliště mých rodičů a okolních městeček:

"tak blbečky typu feainne z XYZ a ZYX neberte vážněproti pankáčům ani anarchistům nemám nic a mám mezi nimi i pár skvělých kamošů na který se můžu spolehnout ikdyž se dostanu do problémůale abych se vrátil k feainnemu tak on a jemu podobní vykrádaj u nás ve XZY obchody a zlatnictví včetně hospod,vedeni nějakým tomášem polákem a když se můj 55letý otec pokusil chránit svoji hospodu takho ti zmrdi napadli v jejich obvyklé férovce deset na jednoho...on pan feainne se umí jaktak koukám rvát jen když má kolem sebe 10kamarádů anebo když může zaútočit na nekoho fizicky slabšího který by neměl šancinemluvě o tom že tito zmrdi jako on mi zmlátili psa(aljašského malamnuta) násadami od lopat když byl uvázán a ted když je na volno takse před ním s úprkem schovají


ps:feainne vím že se bojíš pravdy a chápu že toto smažeš aby si to nemohli všichni přečíst a taktéž sem připraven že si na mě budeš stěžovat což je tvým zvykem a což tě určitě sexuálně uspokujuje"

[8] (YAMATO - Mail - WWW) 04.04.2008, 15:39:37 [X] [D]
Mno...jedna z mých prvních diskusí na netu shodou okolností proběhla na Zvědavci (asi víte...). No to byl nářez! Sám jsem dost nekonformních názorů, ale tam jsem byl vyškolen jak malej smrad. Dodnes se mi orosí čelo když vidím nicky jako google,Trodas,Leho či Ben Hur...

[9] (danaketh - Mail - WWW) 04.04.2008, 16:35:21 [X] [D]
:) To si pamatuju dodnes. A kupodivu to přesně těm lidem vydrželo dodnes.

[10] (Petr Staníček - Mail ) 04.04.2008, 19:11:21 [X] [D]
Tedy on je ten DGX v jádře hodnej kluk, že ano, ale přece jen by si měl něco o těch programovacích jazykách přečíst, než o nich začne psát... On ty rubíny jsou samy o sobě pěkná věc, že - ale na kolejích dokážou udělat pěknou neplechu, jsou to taková zlý, nepěkný, ošklivá věc pro naši pracující a mělo by se s tím urychleně něco dělat. Já bych ty koleje a internety všecky zakázal!

[11] (Andre - Mail - WWW) 06.04.2008, 20:55:02 [X] [D]
Taky už se mi to stalo. Prý jsem "teplouš" A to neprovozuji žádný velký projekt ani nic podobného.

[12] (J.Č. [openID] - WWW) 29.08.2008, 14:33:33 [X] [D]
Sice s křížkem po funuse, ale podělím se o jeden svůj starší úlovek, který mne tenkrát docela rozhodil:

"čeřene, chceme, abys věděl, že jsme prokleli tebe i celou tvoji famílii. A všechny "fanoušky" tohoto vebu taky i s jejich famíliema. Jseš obscénní satanistická zrůda a běž si vysrat svoje krátkozraký pidlovoký brejlatý voko a pověs se za to svoje oplešatělý přerostlý mastný smradlavý háro do průvanu. Zorganizoval jsi po celé republice party fanatických teroristicko satanistických šermířských bojůvek, rozbil i rodiny. Ty vaše JC srazy, to jsou jen chlastačky, mrdačky a hnusnej sex zn. J.R.R. Tolkien. Je to taky trénink na přepadačky lidí a smrdutí úchyláci si léčí mindráky tak, že se řežou dřevěnými zbraněmi. Od toho je jen krok k vytvoření nebezpečné legie fanatiků, kteří pro Elijaha Fooda a Orlando Gluma jsou schopni vraždit. Ten dědek T. byl taky satan, ale ty seš kurrrrrrva toho nejtěžšího zrna. Fýrer všeho tohoto svinstva, kterej kryje tu celou prasárnu a to "duchaplný" fórum. Znovu říkám: Jseš různejma lidma prokletej a je jen spravedlivý, že máš potíže. A bude hůř. Přeju ti, ať se ti ten tvůj novej servřík pořádně posere. A ať to tu tvoji JCsoftwarovou firmičku položí. Ať nikdo z těch prstenových kurev nemá v životě štěstí ani jeho rodina!!! Smrt všemu co smrdí hobitama, elfama, atd., celým Tolkienem!!!Jseš středoškolskej nedouk, nýmand, co nedovede udělat ani jednu VŠ (já mám dvě a ještě doktorát).Chcípni satane!"

[13] (akb - Mail ) 29.08.2008, 16:29:04 [X] [D]
Já se pořád ještě občas nechám vyprovokovat a začnu se s autory ohlasů hádat. Nenaučil jsem se být nad věcí, což je při mé profesi a v mém věku trapné - stydím se za to. Znáte to irské přísloví, že? "Nikdy se neper s vepřem. Oba budete strašlivě špinaví, ale požitek z toho bude mít jen on." - Jinak: ty diskuse chápu jako psychologický ventil. Možná by ti lidé jinak dělali horší věci. V tomto smyslu je to nejspíš užitečné.