Myš máš?

Příkaz k rozmělnění květního prášku: Pel mel!

Už z perexu můžete snadno odhadnout, v jakém psychickém stavu se nacházím. :)

Někdy o víkendu se zase ohlásila ataka melancholie. Blížila se dlouho a nenápadně a propukla ve chvíli, kdy počítač udělal PRSK! – a zhasl docela. Ani vypnutí a zapnutí (ze sítě a do sítě (napájecí, ne Ethernet!)) nepomohlo. Jak říkáme my od počítačů: Hm, tak to asi bude rozbitý. Diagnóza: Zdroj. Vzal jsem tedy jiný ze staršího PC a ten, ejhle, fungoval. Bohužel neměl extra vyvedené napětí pro grafiku a pro procesor (to jsou takové ty minikonektory s 4/6 vodiči). Nuž, chvíle pájení – a počítač zase počítá. Ovšem nový zdroj koupit musím.

A když už jsem byl v tom objednávání, tak mě popadla myšlenka, že bych upgradoval. Novější grafickou kartu bych sobě pořídil, ještě-více-jaderný procesor k tomu dodal, 64bitový OS tam narval... A nový monitor navrch!

A když jsem už už odesílal objednávku, tak se mi to nějako rozleželo v hlavě. Jednojádro jsem vyhodil proto, že bylo nesnesitelně pomalé a jeden nenažranější proces poslal celé PC do kopru. To se mi u dvoujádra nestává. 64bitový OS jsem si zvážil na miskách vah PRO a PROTI. PRO bylo využití 4GB RAM, proti to, že některý soft na tom neběhá (no budiž, VirtualPC to spraví), pak taky to, že bych musel komplet všechno přeinstalovávat (a to se mi vůbec nechce) a vůbec, dokud to nebude nutný, tak je to čistá marnivost, ať si Radek Hulán říká co chce, já nejsem on a pro moje aplikace je to co mám vyhovující víc než to, co bych mohl mít.

Tak aspoň tu grafiku, že... jenže to by chtělo PCIe16, a ta na mém MB není, takže bych musel koupit nový MB... a když už nový MB, tak proč ne i ten nový procesor... a jsme tam kde jsme byli. Osmička v tahu a subjektivní efekt nijaký. Lépe řečeno srovnatelný s větším diskem: Od doby, kdy mám v počítači 1TB diskového prostoru (a další v kotelně), tak mi místo nechybí. Kupovat větší disk by bylo čistou rozmařilostí – rychlejší to nebude a víc místa zatím nepotřebuju. Až ho budu potřebovat, bude levnější (nebo za tytéž peníze víc).

A co ten novej monitor, hele? No... možná... ale proč?

Tak z koupě čistě pragmaticky prozatím sešlo. Nenašel jsem žádný racionální důvod, proč cpát teď peníze do počítače, se kterým jsem spokojen. Onanovat se sestavou po diskusích, to nemám zapotřebí, k práci mi to stačí bohatě a jediný argument, udělám si radost, narazil na melancholickou ataku.

Takže jsem se včera rozhodl, že si půjdu melancholii zaplašit nějakou hezkou knihou do Luxoru, protože dobrá kniha a teplá koupel vždycky zaberou. Chodil jsem půl hodiny po Luxoru a nic jsem nenašel. To jsem pochopil, že je to se mnou vážné. Stál jsem před regály s tou nejlákavější literaturou a připadal si jako harant se zácpou před výlohou cukrárny. Tohle by se mi líbilo, tohle taky a tohle taky... nebo tohle... Vzal jsem to do ruky, zalistoval a odložil... Znám, znám, nezajímavé, strašný překlad, to jsem četl, to vlastně nepotřebuju... Na radost jsem nic nenašel, koupil jsem si jen děsně tlustou knížku o C#. Když jsem vytáhl kreditku u kasy (chtěl jsem napsat Když jsem platil platinovou kreditkou, ale do toho nikomu nic není, že...), tak mi pokladní povídá: A víte že s touhle kreditkou máte 10% slevu? No, hezké... ale melancholie trvá.

Vzpomněl jsem si na starý Jiránkův vtip, kdy paní přivede k psychiatrovi svého syna a povídá: Je to vážné, pane doktore, nebaví ho ani BASIC, ani Pascal...

Nebaví mě ani PHP, ani Javascript, ani objektový návhr ani assembler, nebaví mě programování vůbec a každý jeho obor zvlášť. A vzhledem k tomu, že to je už delší dobu, tak bych to ani nepřičítal té atace melancholie...

Ještě si musím připravit tu přednášku na neděli a argumenty na sobotu a hluboce se zamyslet nad otázkou: A nebylo by, Jaromíre, lepší se na to fakt vysrat?

Dne 14.10.2008

Twittni

Přidej do: asdf.sk StumbleUpon Toolbar Stumble It!

Komentáře

[1] (van ) 14.10.2008, 13:18:48 [X] [D]
To přejde. Nabízí se astrologické vysvětlení. Dnes je úplněk na ose Váhy/Beran v 21:02 SEČ. Takže 21.02 plus 3-4 hodiny a všem se uleví. Snad.

[2] (openid.borber.com/borekb - WWW) 14.10.2008, 13:34:57 [X] [D]
Aspoň že to blogování tě pořád baví :)

[3] (rony [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 13:43:41 [X] [D]
vitaj v klube.

[4] (David Grudl - WWW) 14.10.2008, 13:53:57 [X] [D]
Ach ty vaše věčné nálady! Mě třeba takové blogování vůbec bavit nepřestalo.

[5] (klokane [openID] - WWW) 14.10.2008, 13:59:19 [X] [D]
Uz se tesim, ze az budu jednou stary a mrzuty dedek, otevru si kramek s korenim. Cely den budu sedet pred kramkem a popijet pastis (No to asi budu odpoledne vypadat... :-)

[6] (@Teo ) 14.10.2008, 14:13:12 [X] [D]
Docela nebezpečná forma hmoty je blogující melancholik - alkoholik. Zvláště pak, když ten melancholik je blondýna. ;p

[7] (danaketh - Mail - WWW) 14.10.2008, 15:19:39 [X] [D]
Taky mívám takové dny, kdy mám všeho toho programování plné zuby, nic se mi nechce a raději bych dělal něco jiného. Zhruba tak 28x do měsíce...

[8] (Lokutus - WWW) 14.10.2008, 15:24:04 [X] [D]
To je děsný. Přenesl jsi to na mě. Potřeboval bych druhý "terro" diskovýho prostoru a to vyžaduje kotelnu...
Kde jí teď narychlo sehnat?

[9] (Solvina - Mail ) 14.10.2008, 17:19:02 [X] [D]
Ztratil si motivaci k práci?
Pořid si dluhy.

Hypotéka je fajn, kamaradí z Provident Financial super.

[10] (Plaváček - Mail - WWW) 14.10.2008, 17:53:03 [X] [D]
Malý unavený programátor. Ani nevíš, jak ti rozumím. Nedávno mě totiž napadlo totéž. Pořídit si domů nový hlavní počítač. Srdce domácnosti. Nabušený vercajk. Došel jsem ale ke stejnému závěru.

Tvé myšlenkové pochody se tudíž nápadně shodují s mými. Manželka je ráda, že jsem na tom, jak na tom jsem, protože má jistotu, že ji hned tak za nový model nevyměním.

Je to strašné, pane Dente, ale jsou to průvodní znaky stárnutí :)

[11] (Pixy [openID] - Mail ) 14.10.2008, 18:19:15 [X] [D]
[10] Houby stárnutí, coby (Arthura) starší můžu potvrdit, že to přejde. Já to vždycky vyléčil radikální změnou práce. Naštěstí už dlouho mě to nějak dlouhodoběji nepostihlo... Ťuk ťuk ťuk.

[12] (Lokutus - WWW) 14.10.2008, 19:14:55 [X] [D]
[11] Tu radikální změnu práce můžu potvrdit. Já se v takovém stavu vždycky na práci úplně vykašlu dokud to nepřejde.

[13] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 20:25:36 [X] [D]
"pro moje aplikace je to co mám vyhovující víc než to, co bych mohl mít" -- ta věta je samozřejmě naprosto nelogická, více výkonu nemůže být nikdy na škodu. Ale to je zcela irelevantní...

To tě nerozveselil ani 80letý Barney v HIMYM? Ten byl prostě božský...

Jedno je jisté - podobný stav tě přejde. :) Já si asi před rokem myslel, že mě už nebaví sex. Napořád. Prostě stopadesáté prso pohupující se v pozici "na koníčka", kdysi super, ale najednou se mi to zdála neuvěřitelná nuda a stereotyp.

A ono co?

Přešlo to :) Zase jsem šťastný za každé nové prso a těším se na ně :-)

[14] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 20:55:51 [X] [D]
[13] Ta věta je, světe div se, logická: Je mi naprd vyšší výkon, když zaprvé subjektivně nevidím rozdíl (přirovnám: Asi jako rozdíl mezi "jet 210" a "jet 230" - od určité hranice to je jedno, protože ti to, co máš, stačí) a objektivně na Vi64 nefungujou věci, které potřebuju nebo chci (namátkou Xilinx ISE pro CPLD). Dokud to nepotřebuju, tak si počkám, protože problémů by mi to přineslo víc než výhod. Ale to jen na okraj, jistě je ti jasné, že jsem zvážil své potřeby a podle nich se rozhodl...

Ale k věci: Jak vyšly anglické titulky na HIMYM, tak jsem si zkusil udělat vlastní překlad, abych rozptýlil trudnomyslnost. A dnešní díl je po sérii průměrných zase trochu AWESOME. :)

[15] (Basty - Mail - WWW) 14.10.2008, 21:18:55 [X] [D]
Občas udělá dobře "změnit hřiště" a zkusit hrát úplně jinou hru. Zanech programování a zkus na čas (nebo na pořád) něco jiného.

[16] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 21:39:27 [X] [D]
[14] přesně na to je virtualizace..

Osobně mám třeba s Vista x64 opravdu bohaté zkušenosti (chtělo by se říci "unlike you"), a přínosy jsou zejména dva:

- absolutní stabilita, ten systém prostě nic neshodí, nikdy, libovolný 32bitový OS není tak stabilní; mohu spustit desítky náročných procesů a jsem si jistý, že NIKDY nenastane kolaps OS, což jsem s Win XP, Linuxem či OS X nikdy neměl,

- nestaráš se o dostupnou RAM, protože 8GB stačí na desítky spuštěným 32bitových aplikací; pracuješ poté jinak, a opravdu rychleji.

Možná je těžké ocenit přínos něčeho, s čím nemáš praktické zkušenosti. Osobně bych se ale k 32bitovému OS velice nerad vracel, a i na notebook jsem dal x64 verzi (a 4GB RAM).

Na občasné použití 32bit ovladače (třeba low-level flashování) nebo 16bit aplikace postačí VMware. I přes tento handicap (nepodpora pro staré 16bit věci a 32bit ovladače) je to stále obrovský přínos.

Vlastně bych to viděl jako hlavní výhodu Vista x64 - mizerné zpětná kompatibilita znamená především konečně moderní OS, bez "berliček".

[17] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 21:50:03 [X] [D]
[16] Je velmi roztomilá ta tvá jistota, s jakou vyprávíš o mých praktických zkušenostech, Radku, když o nich víš prakticky kulové, maximálně si "myslíš že víš"... ;) Například když píšu o svém počítači, neznamená to, že jsem v životě s jiným nepracoval - nebo ty jsi snad pracoval jen s počítačem, který jsi vlastnil? To jistě ne... Tak kde se bere to tvé přesvědčení, že nemám zkušenosti s Vi64?

A ano, všechny ty věci, o kterých píšeš, jsem zvážil a i přesto jsem se rozhodl zůstat u XP32, a to proto, že mám řádově větší zkušenosti než ty například s návrhem elektronických zařízení a dokážu posoudit (takříkajíc "unlike you") své potřeby pro takovou činnost.. :)

Ale řekni mi upřímně - opravdu hodláš odbočit od věcných argumentů? Opravdu se se mnou chceš bavit na téhle úrovni a zkoušet tu nějaké "mám víc zkušeností a jsem větší profesionál"? ;)

[18] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 22:03:08 [X] [D]
[17] přečti si ještě jednou můj text. Nikde nepíšu, že -pro tebe- a programování 16bit elektroniky je Vista x64 lepší řešení.

Nabídl jsem ti jen můj osobní pohled na věc, a fakt, že pokud není 16/32bit podpora zásadní, je možné tento "problém" efektivně virtualizovat.

Pokud to ale zabere třeba 50% tvého času, asi to nemá smysl. Nevím a neřeším :)

[19] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 22:17:16 [X] [D]
[18] To už je lepší. S pohledem souhlasím, a právě proto mi tam nějak neseděly ty vsuvky "unlike you" a "nemáš zkušenosti", víš? ;)

Jasně že pokud není podpora 32b aplikací kruciální, tak to řešíš víceméně bez problémů virtualizací, jenže já třeba potřebuju plné sériové porty (ne tu parodii s USB-to-232 převodníkem), občas i paralelní port... A pak ti je virtualizace na houby, když potřebuješ direct io ovladač, co běží někde na ring0. A tak dál. A věř nebo ne, ale některé záležitosti musím řešit dokonce prehistorickým Pentiem, protože jsou v hardware věci, které sebelepší virtualizací nenasimuluješ...

[20] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 22:46:04 [X] [D]
[19] a nemáš lepší neomezovat se tímto, a prostě ponechat si postarší PC v dnešní tržní ceně 1.000 Kč na "koníček" (aka programování 8-16bitů), a něco současného na cokoliv jiného?

Nebo i za 10 let budeš mít WinXP kvůli programování 16bitových CPU? :)

[21] (starenka - Mail - WWW) 14.10.2008, 22:47:02 [X] [D]
Muj kamarad tyhle spliny resil mazanim veskerych dat na HDD....

[22] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 22:52:30 [X] [D]
[20] Na to je překvapivě logická protiotázka: A co bych dělal na tom "novějším neomezeném" a proč bych si ho měl kupovat? :)

[23] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 23:09:35 [X] [D]
[22] dnes i běžné spotřebitelné úkony vyžadují výkonný hardware. Pitomá editace pár set fotek z dovolené (12MPx v RAW), úprava a sestříhání HD videa dětí, anebo jen převod staženého FLACu do WMA Lossless pomocí dbPowerAmp, prostě běžné denní věci. Vše využije quadcore CPU, rychlé diskové pole, hromadu RAM.

No a na výkonný (aka moderníú HW už většinou nejsou pro Win XP z roku 2001 ovladače, jsou jen pro Vista x86/x64.

Nehledě na to, že i 32bitové aplikace jako je Photoshop běží pod x64 lépe, protože mají k dispozici plných 4GB RAM, a ne pouze 2GB na proces.

Zkus si otevřít Adobe Lightroom, Adobe Photoshop a k tomu v pozadí třeba Outlook s xGB offline mailboxem, a Win XP s 2GB RAM je zahlceno, zatímco Vista x64 je v pohodě. A přitom to jsou zcela běžné věci. V praxi je těch programů a procesů otevřeno o dalších 15-20 víc.

Neznamená to, že na Win XP s 2GB RAM se nedá pracovat, ale musíš si být vědom limitů.. Na Vista x64 s 8GB RAM to neřešíš, prostě děláš co potřebuješ. Je to jiný styl práce, a osobně mi moc vyhovuje :)

[24] (Radek Hulán - Mail - WWW) 14.10.2008, 23:18:49 [X] [D]
Doplnění: plus Vista x64 má mnohem lepší kernel / scheduler / priority a správu RAM než Win XP. Zmínil jsi, že jsi poznal výhodu dualcore nad singlecore. S dobrým kernelem poznáš i výhody quadcore nad dualcore, ale na to už kernel Win XP nebude stačit.

[25] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 14.10.2008, 23:48:52 [X] [D]
[23][24] Buď se motáme v kruhu, nebo si nerozumíme. Nechápu, proč se mi stále snažíš vysvětlovat výhody 64b systému, navíc poměrně bohorovným způsobem, ale nešť, když o tom nebyla řeč. Já jsem psal, že jsem zvažoval modernizaci hardware a případný upgrade systému na 64b, a po zvážení své situace, svých potřeb a PROS/CONS jednotlivých variant jsem se rozhodl, že v současné době, kdy mě nic nenutí přejít, nemá přechod smysl. Byť by to bylo v některých ohledech lepší, tak je to PRO MNE zbytečné. Stejně jako jsem v roce 2002 přešel z Win98 přímo na XP a vynechal zastávku u W2K, protože v době příchodu W2K jsem potřeboval spoustu DOSovských programů, a když už byly Win32 alternativy, tak zas byly k dispozici XP. Už si rozumíme? :)

A to je celé. Nikdo tu nehaněl tvé milované Visty 64, nikdo netvrdil že jsou špatné, není třeba je vychvalovat a bránit, já jsem vůči těmhle řečem poměrně imunní. Já jen tvrdím, že jsou pro mne dnes zbytečné. Je mi jedno, co vyžadují "běžné spotřebitelské úkony", protože mě zajímá, co vyžadují MOJE úkony. Ale to se zase ocitáme na začátku...

Jo a PS: Zatímco jsme tu plkali, tak jsem si přeci jen nový HW vybral a v Alze koupil. ;)

[26] (Radek Hulán - Mail - WWW) 15.10.2008, 00:21:41 [X] [D]
"co bych dělal na tom "novějším neomezeném" a proč bych si ho měl kupovat" -- přímo jsi se ptal, co ti nový HW a 64bitový OS nabídne (za předpokladu, že 16bit ponecháš na staré mašině, což je jediné možné řešení, přece nepojedeš i v roce 2020 na WIn XP).

Mnohem lepší kernel, mnohem lepší scheduler, lepší přidělování priorit aplikací, podpora de-facto neomezeného množství RAM, dvojnásobek RAM pro 32bitové procesy, lepší správa RAM (menší chrochtání disku se swapfile), to se ti zdá málo?

Nikdo ti nenutí Vista x64, jsem jen mimořádně spokojený uživatel :-)

[27] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 00:36:22 [X] [D]
[26] "přímo jsi se ptal, co ti nový HW a 64bitový OS nabídne" - nikoli. Přímo jsem se ptal, co bych na něm já dělal a proč bych si ho měl kupovat. Přímo a doslova takhle. Ne co mi nabídne, ale co bych na něm měl dělat (a co nemohu dělat na XP). A ještě jinak: Co bych na něm JÁ dělal, ne co bys na něm dělal ty. :) Ber to jako řečnickou otázku, na kterou si sám odpovídám: Nic! Tudíž není důvod a jsme zas tam kde jsme byli.

Ne, Radku, v roce 2020 pravděpodobně nepojedu na WinXP (a, upřímně řečeno, doufám, že mi v té době bude jedno, co za OS mám). Nejsem pitomec, jsem pragmatik, tedy používám to co funguje, a při každé náladě na změnu započítávám na stranu "proti" veškeré náklady potřebné k provedení té změny. Takže klidně na WinXP pojedu ještě za dva roky, pokud mé reálné potřeby "přejít na vyšší verzi" nepřeváží veškerý diskomfort, který bych s přechodem měl. Ale možná se o vánocích budu u satelitu nudit, tak si vezmu prázdný disk, zkusím si na něj nainstalovat Vi64 a uvidíme, jestli to "bude k tomu".

[28] (Misha [openID] - WWW) 15.10.2008, 08:10:25 [X] [D]
tak přece se našlo něco, co tě baví. Diskuse s RH :) Už jsem se o tebe začínal bát...:)

[29] (Grovik - Mail - WWW) 15.10.2008, 08:53:02 [X] [D]
A tady se jasne ukazal rozdil mezi profikem co potrebuje musi a muze. A ukricenym pubertalnim zoufalcem kricim:"Ja mam to nejlepsi, HEC! Kdo to nema je luzr!"

[30] (@Teo - WWW) 15.10.2008, 09:40:16 [X] [D]
Jasná zpráva, pokrok ani rozkrok nezastavíš. Navíc i ty houpající se kozy vypadají podstatně líp na vistách než na ikspéčkách! :-i

[31] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 10:58:07 [X] [D]
[30] Jak by pravil jiný číman: "Ve Vistách jsou líp vidět herečky s kozy". :)

[32] (Radek Hulán - Mail - WWW) 15.10.2008, 11:06:17 [X] [D]
[27] "Ale možná se o vánocích budu u satelitu nudit, tak si vezmu prázdný disk, zkusím si na něj nainstalovat Vi64 a uvidíme, jestli to "bude k tomu" --- je to jako s tím singlecore versus dualcore, který si chválíš. Cokoliv, co můžeš dělat na dualcore zvládne nakonec i singlecore, a pokud si budeš ručně nastavovat priority aplikací, pak se ani ten singlecore nezahltí (ve většině případů).

Vtip je v tom, že stejně jako ti pomohl přechod single -> dualcore, tak ti pomůže přechod dual -> quadcore a 2GB -> 8GB RAM.

Dnes máš omezené zkušenosti na "trošku RAM" a dvě jádra CPU, a jsou pro tebe přínosnější než jedno jádro a "méně-než-troška" RAM. Já něco podobného (Ahtlon X2, 2-4GB RAM) používal 3 roky dozadu a naprosto to stačilo.

Udělal jsem vše, co jsem potřeboval udělat. To ostatně vždy.

Měl jsem tedy podobný pocit, že "nemůže být lépe".

Jenže ono může :) Celý princip práce s hromadou RAM, rychlým diskem a quadcore CPU je zase o něčem jiném, podobně jako chválíš upgrade na dualcore.

Až to o Vánocích zkusíš, pochopíš :-)

--

A mimochodem - NENÍ to o Vista x64. Je to o kombinaci výkonný HW + odpovídající SW (tedy nutně ona Vista x64).

[33] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 11:07:11 [X] [D]
Radku, překročil jsi mez. Omez se pro příště na věcná konstatování a nežvaň nesmysly o tom, s čím já mám nebo nemám zkušenosti, ano? Snad víš, že já ti tyhle řeči nebaštím a moji čtenáři nejsou taky dnešní.

[34] (mekele ) 15.10.2008, 11:18:18 [X] [D]
To je nejaky druh masochismu, tahle nikam nevedouci debata s povlem?

[35] (Radek Hulán - Mail - WWW) 15.10.2008, 11:18:41 [X] [D]
[33] tak jinak - jakoukoliv dnešní práci jsem schopen udělat na Pentium-III/600MHz a 512MB RAM s WinXP. Ty asi také. Jen je potřeba pracovat jistým způsobem... Uděláme tu práci ale rychleji a bude se nám lépe pracovat na dualcore, 2GB RAM a opět WinXP. S tím ty -sám souhlasíš-.

Já k tomu dodávám - na 8GB RAM, quadcore (a tedy nutně i Vista x64, protože toto už XP neumí) to bude zase o něčem jiném.

Pokud je tvůj "argument" stále zatvrzelé "NE!", zkoušel jsi to po alespoň pár týdnů, **změnil pracovní návyky**, pak ok :-)

[36] (Jessie ) 15.10.2008, 11:18:46 [X] [D]
Tenhle článek mě u vás, Arthure Dente, překvapil. A bezděčně mi připomněl, jakže vám to psal Taras o podvědomí? Tarasova jasnozřivost je až děsivá...

[37] (Karel Valeš - Mail ) 15.10.2008, 11:23:26 [X] [D]
Osobně mám třeba s Vista x64 opravdu bohaté zkušenosti (chtělo by se říci "unlike you"), a přínosy jsou zejména dva:

- absolutní stabilita, ten systém prostě nic neshodí, nikdy, libovolný 32bitový OS není tak stabilní; mohu spustit desítky náročných procesů a jsem si jistý, že NIKDY nenastane kolaps OS, což jsem s Win XP, Linuxem či OS X nikdy neměl

No, osobně mám třeba s Vista x64 opravdu bohaté zkušenosti (chtělo by se říci "unlike you"), proto už jsem pochopitelně viděl i jejich hezký bluescreen. Ve světle toho působí výkřiky, že je nikdy nic neshodí a že nikdy nenastane kolaps, jako fantazie nadšeného amatéra.

[38] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 11:25:50 [X] [D]
[35] Takhle to je už mnohem lepší. :)

Já souhlasím, že práce na 8GB/Quad/Vi64 bude zase o něco pohodlnější, plynulejší, příjemnější či cojávím. Tady NENÍ sporu. Tu práci jsem si VYZKOUŠEL, několik týdnů, stejně jako jsem si několik týdnů zkoušel práci na Macovi.

Práce na Vi64/8/4 JE v něčem příjemnější, pohodlnější a plynulejší, minimálně při čekání na odezvu systému v nějaké hodně obskurní situaci. Tady se shodneme.

ALE: Moje rozhodování není zda je práce pohodlnější či není, tam je odpověď jasná. Moje rozhodování je, jestli se mi vyplatí pro tohle zvýšení pohodlí absolvovat opruz s upgradem, se sháněním x64 verzí programů co používám, s přenosem pracovního nastavení, s vědomím, že další rok či dva budu některé programy MUSET spouštět ve virtuálu apod., a porovnávám přínosy a náklady. Stručněji řečeno: Zvažuji, jestli je moje současné pracovní prostředí tak nepohodlné na to, aby mě dostala za "energetickou bariéru". :)

[39] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 11:34:54 [X] [D]
[36] Možná čekáte, že se vás zeptám, na co narážíte a jaká že to Tarasova jasnozřivost vás poděsila. Nezeptám se. Vzhledem k tomu, že nejste schopna číst co jsem napsal a místo toho čtete něco, o čem si myslíte, že jsem to napsal, a i to pochopíte zcela jinak než normální čtenáři, tak je mi jasné, že to nemá smysl a ani mě nepřekvapuje vaše "překvapení". Vy, Jessie, budete překvapená pořád. To už tak u prostomyslných bývá.

[40] (Radek Hulán - Mail - WWW) 15.10.2008, 12:17:46 [X] [D]
[38] já myslím, že to chápeme takto od počátku oba, Martine ;) Spíše je otázkou, proč se nám to chce pořád okecávat místo skutečné práce :-)

[41] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 12:22:00 [X] [D]
[40] Proč mně, to vím, ale proč tobě, to netuším! :)

[42] (@Teo - WWW) 15.10.2008, 12:24:44 [X] [D]
[36] Hehe, si koleduješ, že tě madam připíchne jako olezlýho motejla na nástěnku. S popiskou JaTaDeDe... Jasnozřivým Tarasem Demaskovaný Dent. Asi nemá o čem psát, tak si tady "bezděčně" nabíhá na téma. :-D

[43] (Jessie ) 15.10.2008, 12:40:35 [X] [D]
Ale Arthure, vy mi křivdíte, já to s vámi myslím dobře :-). Jak jste byl smutnej, tak jsem vás chtěla rozptýlit. "Malé flame s Tarasem, lék na všechny deprese." Ne :-))? A jestli napíšete, že ne, tak tomu neuvěřím. Nebylo to ale ani tentokrát třeba, vsadím se, že už je vám líp i bez doktora Tarase :-).

[44] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 12:46:08 [X] [D]
Eh?! Flámy s Tarasem a Jessie léčitelka? Omluvte mne na chvilku, musím vytáhnout papouška z mikrovlnky...

[45] (Jessie ) 15.10.2008, 12:56:47 [X] [D]
Ufff, pečete si netopýry :-P?

[46] (Arthur Dent [openID] - Mail - WWW) 15.10.2008, 13:00:39 [X] [D]
[45] Ne, mažu si je na chleba.

[47] (Hosti - Mail - WWW) 15.10.2008, 14:06:08 [X] [D]
[34] To je nějaký druh nemoci, tohle "tomu-Hulánovi-to-nandáme" pořvávání anonymního póvlu?

[48] ( ) 15.10.2008, 14:55:05 [X] [D]
[47] Tos nevěděl? :)

[49] (Lokutus - WWW) 15.10.2008, 15:11:44 [X] [D]
Doufám, Arthure, že už se ti po téhle diskusi dostatečně rozptýlily chmury.
Vidíš, všichni dělají, co můžou. :-D

[50] (Jessie ) 15.10.2008, 15:52:12 [X] [D]
[49] Tak, tak :-)). Taky druh testu, jako Chcete mě? :-)).
(už dávám fakt pokoj, Arthure, neblokujte mě zase :-))

[51] (Grovik - Mail - WWW) 15.10.2008, 18:56:21 [X] [D]
[48]
Rekl anonym.

[52] (banan ) 15.10.2008, 19:28:12 [X] [D]
s podivem zjistuji, ze prezentovane iq (myego.cz), je zde rozdrceno neprezentovanym iq (misantrop.eu). jsem tak rad, ze vznikl tento komentarovy flejm... dekuji martine.

[53] (banan ) 15.10.2008, 19:47:06 [X] [D]
[10] postihlo :-D Ale diky, stariku. ps. a nerikej, zes mladsi sedesati.

[54] (Egi ) 15.10.2008, 23:46:26 [X] [D]
Arthur zase po nějaké době našel svého Járu a rázem je po melancholii :o))

[55] (David Grudl - WWW) 16.10.2008, 00:47:42 [X] [D]
Mám obavy, abych přiznáním, že na svém novém komplu zcela dobrovolně a po zralé úvaze porovozuju Windows XP v jejich 32bitové verzi, nezpůsobil Radkovi šok, který by mu třeba na další rok znechutil prso...

[56] (#13 ) 16.10.2008, 00:50:37 [X] [D]
[51] To jsem byl já. Nějak jsem si nevšiml, že už si mě ten formulář nepamatoval. Omlouvám se.

[57] (gimper ) 16.10.2008, 12:24:40 [X] [D]
1) WVx64 jsou uplně o něčem jiném jako WXP - doslova, WXP jsou 7 let starý OS.
2) Hulán je celebrita na Českým netu - doslova, je to idiot.

[58] (danaketh - Mail - WWW) 16.10.2008, 14:12:59 [X] [D]
[55] Tak to já bych ho Linuxem s Windows ve virtuálu asi rovnou zabil :)

[57] Nač ta silná slova. Radek je prostě svůj. Neskrývá svůj obdiv k sobě samému. Když člověk k někomu vzhlíží a zbožňuje ho, tak by to neměl tajit (vyřvávat to ale taky nemusí). Radek vzhlíží a zbožňuje sebe a dává to všem najevo. No bóže... Se hned neopupínkujte :)